Honours Board

YearCounty ChampionYearJunior ChampionYearSenior Champion
1924Mrs F Kelway-Bamber
1925Miss P Cotgrove
1926Mrs F Kelway-Bamber
1927Mrs F Kelway-Bamber
1928Mrs A Gold
1929No Competition
1930Mrs Adams
1931Mrs A Gold
1932Mrs A Gold
1933Mrs Greenly
1934Mrs A Gold
1935Mrs Oliver-Jones
1936Mrs A Gold
1937Mrs A Gold
1938Miss E Scott
1939Mrs G Barnes
1940-1946No Competition
1947Mrs A Gold
1948Mrs Whitworth-Jones
1949Mrs Whitworth-Jones
1950Mrs A Gold
1951Mrs A Gold
1952Mrs K Braddon
1953Miss D Speir
1954Mrs W Paul
1955Mrs C Stothert
1956Mrs A Baucher
1957Mrs A Baucher
1958Mrs M Baxter
1959Miss A Mobbs
1960Miss A Mobbs
1961Mrs E Braithwaite
1962Mrs A Baucher
1963Mrs A Baucher
1964Miss A Mobbs
1965Mrs B Dutton
1966Miss A Mobbs
1967Miss A Mobbs
1968Mrs R Parton (nee Mobbs)
1969Mrs P Newman
1970Mrs A Baucher
1971Mrs M Baxter
1972Mrs J Marshall
1973Mrs G Gordon
1974Miss L Harrold
1975Miss L Harrold
1976Miss L Harrold
1977Miss L Harrold
1978Mrs M Purdy
1979Miss J Lee
1980Mrs K Copley
1981Miss J Warren1981Emma Franklin (Stoke Poges)
1982Miss J Warren1982Elizabeth Edwards (Stoke Poges)
1983Miss G Bonallack1983Elizabeth Edwards (Stoke Poges)
1984Miss J Warren1984Elizabeth Edwards (Stoke Poges)
1985Miss E Franklin1985Elizabeth Edwards (Stoke Poges)
1986Miss A Tyreman1986Carmel Connors (Burnham Beeches)
1987Mrs C Watson1987Anita Roy (Hazlemere)
1988Miss C Hourihane1988Katie Saunders (Harewood Downs)
1989Miss C Hourihane1989Kirsty Turness (Woburn)
1990Mrs C Watson1990Kirsty Turness (Woburn)
1991Mrs C Watson1991Kirsty Turness (Woburn)
1992Mrs C Watson1992Sally Darby (Flackwell Heath)
1993Mrs C Watson1993Fiona Thompson (Ellesborough)
1994Mrs P Williamson1994Fiona Thompson (Ellesborough)
1995Mrs C Dowling (nee Hourihane)1995Claire Williamson (Burnham Beeches)
1996Mrs C Watson1996Lisa Allen (Gerrards Cross)
1997Mrs C Watson1997Beverley Clarke (Harewood Downs)
1998Mrs C Watson1998Gina Roderick (Silverstone)
1999Mrs C Watson1999Louise Egerton (Wavendon)
2000Mrs C Watson2000Louise Egerton (Wavendon)
2001Mrs S Mace2001Kelly Knight (Buckingham)
2002Mrs C Watson2002Kelly Knight (Buckingham)
2003Mrs K Platt2003Clara Leathers (Ellesborough)
2004Mrs C Watson2004Natasha Gough (Ellesborough)
2005Miss L King2005Nicole Whitmore (Woburn)
2006Miss C Leathers2006Nicole Whitmore (Woburn)
2007Miss N Whitmore2007Jessica Burrows (Ellesborough)
2008Miss R Drummond2008Stephanie Gough (Ellesborough)
2009Miss N Gough2009Zoe Fitz-Costa (Beaconsfield)
2010Miss Z Fitz-Costa2010Gemma Dryburgh (Beaconsfield)
2011Miss J Burrows2011Annabel Dimmock (Wentworth)2011Cathy Armstrong (Ellesborough)
2012Miss E Ing2012Luan Skeates (The Buckinghamshire)2012Anne Bridges (Mentmore)
2013Miss C West2013Luan Skeates (The Buckinghamshire)2013Anne Bridges (Mentmore)
2014Miss E Sweetnam2014Shamiso Hatchard (Woburn)2014Julie Cooper (Beaconsfield)
2015Miss T Kirby2015Thalia Kirby (Stoke Park)2015Cathy Armstrong (Ellesborough)
2016Miss T Kirby2016Thalia Kirby (Stoke Park)2016Susanna Mitterer (Woburn)
2017Miss A Kozlowski2017Olivia Lee (Gerrards Cross)2017Denise Goodacre (The Lambourne)
2018Miss D Kennedy2018Olivia Lee
(Gerrards Cross)
2018Denise Goodacre (The Lambourne)

News
  • COUNTY MATCH WEEK
    newsthumbnail
  • County Championships 2019
    newsthumbnail
Calendar
Loading the Calendar...